Podologia

Masz problem z wrastającym paznokciem? Dokuczają Ci odciski lub pękające pięty? Cierpisz na cukrzycę i potrzebujesz naprawdę profesjonalnej, medycznej pielęgnacji stóp?

Skorzystaj z wiedzy i doświadczenia zespołu podologów zatrudnionych w Studio 17! Tylko profesjonalne zabiegi wykonywane przy wykorzystaniu najwyższej jakości sprzętu uwolnią Cię od dokuczliwych problemów i zapełnią maksimum bezpieczeństwa!

W naszej ofercie znajdziesz następujące zabiegi:

  • podstawowy zabieg podologiczny,
  • leczenie wrastających paznokci,
  • usuwanie odcisków,
  • zabieg usuwania zrogowaceń i modzeli,
  • zabieg na pękające pięty,
  • terapia rozpadlin i pęknięć skóry.

Podstawowy zabieg podologiczny

Podstawowy zabieg podologiczny przeprowadzany jest przy pomocy sterylnych i jednorazowych narzędzi. Zabieg polega na skróceniu paznokci, usunięciu zrogowaciałego naskórka frezarką oraz nałożeniu indywidualnie dobranych preparatów pielęgnacyjnych. Podstawowy zabieg podologiczny poprzedzony jest szczegółowym wywiadem i diagnostyką, a na zakończenie pacjent otrzymuje szczegółowe zalecenia dotyczące pielęgnacji domowej i profilaktyki, która pozwoli uniknąć nawrotu problemów podologicznych.


Leczenie wrastających paznokci

Korekcja wrastających paznokci odbywa się przy pomocy specjalnych klamr, których zadaniem jest zabezpieczyć wrastające brzegi paznokcia i przywrócić mu prawidłowy tor wzrostu. Klamry korygujące to doskonała alternatywa dla metod chirurgicznych, które często oznaczają po prostu bolesne i niebezpieczne zerwanie płytki. Zabieg nałożenia klamry na wrastający paznokieć jest całkowicie bezbolesny i przynosi natychmiastową ulgę!


Usuwanie odcisków

Odciski powstają w wyniku regularnego tarcia, np. butów o określony punkt na stopie. Drażniona skóra broni się przed urazem narastając i tworząc twardą, zrogowaciałą masę, która boleśnie uwiera otaczającą, zdrową skórę. Zabieg usunięcia odcisków polega na ich precyzyjnym wycięciu przy pomocy sterylnego skalpela, który w dłoniach profesjonalisty jest zupełnie bezpiecznym narzędziem. Użycie skalpela umożliwia pozbycie się całego odcisku, co jest praktycznie niemożliwe do osiągnięcia przy zastosowaniu domowych metod. Podobnie jak w przypadku korekcji wrastających paznokci, ulga jest odczuwalna natychmiast po zabiegu.


Zabieg usuwania zrogowaceń i modzeli

Zabieg usuwania zrogowaceń i modzeli dedykujemy osobom, które mają problem z rozległymi nawarstwieniami zrogowaciałego naskórka powstałymi w wyniku noszenia nieprawidłowo dobranego obuwia, wad postawy lub błędnego przeprowadzania domowych zabiegów pielęgnacyjnych. W przypadku, gdy modzele są wynikiem deformacji w układzie kostnym, oprócz zabiegu ich usunięcia oferujemy pacjentom specjalne, indywidualnie dobrane opatrunki, które odciążają i amortyzują stopę ograniczając ryzyko nawrotu problemu.


Zabieg na pękające pięty

Zabieg na pękające pięty to idealne rozwiązanie dla osób, które mają duży problem z suchością i narastaniem zrogowaciałego naskórka, szczególnie w okolicy pięt. Skóra jest szorstka, twarda i stopniowo zwiększa się jej grubość. W wielu przypadkach dochodzi do powstania nieestetycznych pęknięć, które nie leczone stanowią źródło znacznego dyskomfortu, a nawet bólu. Zabieg na pękające pięty pozwala skutecznie usunąć nadmiar martwego naskórka, spłycić szczeliny i zabezpieczyć ich brzegi. Całość uzupełnia zastosowanie specjalistycznych preparatów i opatrunków okluzyjnych. Efekty są widoczne od razu – skóra jest wyraźnie wygładzona, zmiękczona, a dolegliwości bólowe zmniejszają się. W niektórych przypadkach może okazać się konieczne powtórzenie zabiegu.


Terapia rozpadlin i pęknięć skóry

Rozpadliny i głębokie pęknięcia skóry to nie tylko problem estetyczny, ale przede wszystkim źródło poważnych dolegliwości bólowych uniemożliwiających normalne funkcjonowanie. Jeśli rozpadlina zostanie zakażona bakterią lub grzybem powstaje dodatkowe, poważne ryzyko dla zdrowia. Przebieg zabiegu na rozpadliny i głębokie pęknięcia skóry jest podobny do zabiegu na pękające pięty. Warto zaznaczyć, że samodzielna walka z tymi problemami bardzo często zamiast eliminować, wręcz nasila problem. Nie eksperymentuj – udaj się do doświadczonego podologa, który raz na zawsze uwolni Cię od problemu!


Terapia grzybicy paznokci

Grzybica paznokci należy do najczęstszych schorzeń dermatologicznych – bardzo łatwo zarazić się nią na basenie, siłowni czy w hotelu. Laserowe naświetlanie płytki paznokci objętej grzybicą doprowadza do zniszczenia grzybów i usunięcia objawów choroby. Pełna terapia obejmuje od 2 do 4 zabiegów wykonywanych w odstępach 4 -6 tygodni.

Cennik

Podstawowy zabieg podologiczny80 zł
Leczenie wrastających paznokci – założenie klamry na 1 paznokiećod 95 do 160 zł
Usunięcie odciskówod 20 zł
Zabieg usuwania zrogowaceń i modzeli – pełny zabieg podologicznyod 100 zł
Zabieg na pękające piętyod 60 zł
Terapia rozpadlin i pęknięć skóryod 80 zł
Laseroterapia grzybicy paznokciod 150 zł
Usunięcie brodawki/kurzajki100-200 zł